Adana Notebook Tamir Servisi                                                                         

Chipset Chip değişimi

Notebook ve Laptoplarda sık rastlanan BGA VGA, chipset arızalarında tamir ve chipset değişimi işlemi uygulanmaktadır. Laptop servisi Adana Firmamız kullanıcının tercihine göre iki işlemide gerçekleştirmektedir. Yonga seti (chipset) Anakartın yönetim mekanizmasını oluşturan entegredir. Laptopunuzun üzerindeki hemen hemen bütün parçaların komutu ve performansını chipset belirler. Gelişen teknoloji ile beraber chipsetlerin boylarıda birhayli ufaldı. Bu durum bazı dezavantajlarıda beraberinde getirmiş oldu. Artık laptop arızalarının büyük bölümünü kapsayan chipset yanmaları, chipset kısa devrleri meydana gelmeye başladı. Ülkemizde henüz çok yeni olan “Rework” ile değişim ve tamir işlemini firmamız garantili olarak yapmaktadır. Her türlü soru ve bilgi için lütfen bizi arayıznız.

Kuzey ve Güney köprüsünden oluşan chipsetin, bilgisayarın diğer birimleriyle bağlantıları Chipset ya da Yonga seti, bilgisayarın anakartı üzerindeki temel ve bütünleşik arabirimleri yöneten ve bunlar arasındaki veri akışını sağlayan bir çeşit işlemci.

Bilgisayarlarda kullanılan Chipset çeşidi, kullanılacak bellek ve mikroişlemci çeşidini de belirler. Günümüzde Intel, VIA, AMD, SİS, ALİ, Server Works gibi belli başlı üreticilerin chipsetleri bulunmaktadır ve kişisel bilgisayarlarda yoğun olarak Intel, AMD, VIA ve SİS chipsetleri kullanılmaktadır.

Kuzey ve Güney köprüsü

Anakartlar üzerinde genellikle, Kuzey ve Güney köprüsü olmak üzere iki tür chipset bileşeni (entegresi) mevcuttur. Bu bileşenlerden Kuzey köprüsü, bilgisayarın ekran kartının takıldığı portu (AGP), mikroişlemciyi (CPU) ve bellek biriminin (RAM) çalışmasını kontrol eder. Güney köprüsü ise bilgisayarın diğer çevre birimlerini (PCI, USB, ISA, IDE, BIOS, vb.) denetler. Eski sistemlerde PC' nin farklı bileşen ve işlevlerini, çok sayıda yonga denetlerdi. Yeni sistemlerde hem maliyeti düşürmek hem tasarımı basitleştirmek hem de daha iyi uyumluluk sağlamak için bu yongalar, tek bir yonga seti olarak düzenlendi. Günümüzde en yaygın yonga seti Intel ve AMD tarafından üretilmektedir. Bu firmalar sadece kendi mikroişlemcilerine uygun yonga seti üretmektedirler. Silicon Integrated Systems (SiS), Acer Labs Inc. (ALI), VIA gibi üretici firmaların da geliştirdiği popüler yonga setleri vardır. Chipsetlerdeki gelişmeler işlemcilerdeki gelişmelere paralel olarak ilerlemektedir. Yeni bir RAM ya da veri yolu teknolojisi geliştirildiği zaman bunu işlemciye aktaracak olan Chipsetler de geliştirilir.

Notebook laptop Chip değişim

Çok hızlı büyüyen çokça satılan Notebook ve Laptop’lar pazarında ihtiyaç duyulan Teknik servis ve tamir hizmetleri ve yedek Parçaları da bir bu kadar önem kazanmıştır. Notebook tamir ve servis hizmetlerini, tamir alanında eğitimli ve konusunda 1 numara olan teknik kadromuz, Profesyonel servis ve tamir Profesyonel hizmet Profesyonel Ekipmanlarımızla, çok geniş bir yedek parça stoğumuz ile en doğru ürünlerimizle ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Marka gözetmeksizin tüm notebook ve laptopların Anakart, Ekran kartlarını, Usb ve ekipmanlarının onarımlarını tamirini gerçekleştirip, yetkili servislerin uyguladıkları fiyatlarının çok daha altında fiyatlandırılmaktadır. Yine Laptopların ihtiyacı olan yedek parça desteğini sağlayarak, düşük maliyetlerle müşterilerimize alternatif çözümler sunmaktayız. Servisimizde, marka ve model gözetmeksizin, garanti dışı kalmış garantisi bitmiş tüm Notebook ve laptopların tamiri, onarımlarını, bakımı yapıp Led ve Lcd ekran değişimi ve Ekran Chip tamiri, Ram değişimi, Anakart tamiri ve değişimi, Harddisk değişimi, Bilgi ve veri kurtarma, Wireless kart tamiri değişimi Klavye değişimi ve yedek parça desteğini sağlayarak, uygun fiyat politikasıyla müşterilerine alternatif çözümler sunmaktadır. Arıza tespiti yapılan cihazın sahibi aranarak arızanın ne olduğu, oluşma sebebi, onarım süresi ve maliyeti hakkında bilgi veriyoruz. Onay vermesi durumunda gerekenler yapılarak Adana Bilgisayar servisi olarak ilk günkü performansında teslim ediyoruz. Laptop tamiri bilgi, birikim, ciddi yatırım ve büyük donanım gerektiren bir iştir. Adana Gerekli donanım ve bilgiye sahip olmayan merdiven altı servislerden uzak durmanız tavsiyemizdir. Arızalı Notebook ve Laptopu tamir için bıraktığınız bu tip firmalar, cihaza yapılan bilinçsizce müdahaleler, tamiri mümkün olamayan kalıcı arızalara sebep vermektedir ve kullanıcıya bilgisayarınız yapılamıyor maliyeti çok yüksek siz en iyisi buna vereceğiniz tamir parasının üstüne biraz daha ilave edin yenisini alın diyebiliyorlar. Adana’nın en büyük servisi olarak müşterilerimize hızlı ve sorunsuz çözümler sunmayı hedef edinip, profesyonel ekibimiz ile sorun üreten değil sorun çözen firma anlayışı ile yolumuza devam etmekteyiz.

Adana Bilgisayar Tamir
Adana, 100. Yıl, İmamoğlu,Adana,Kozan,Tufanbeyli, Aladağ,Pozantı, Seyhan,Adana, Adana,Adana, Adana, Adana, Adana Üniversitesi, Reşat Bey Mahallesi, Adana,Adana, Adana Servisi, Adana,Adana,Adana, Adana Ceyhan,Adana, Feke, Adana,Adana, Adana,Adana, Adana, Adana,Adana, Adana, Adana, Adana,Adana,Adana,Adana,Adana,Adana, Adana,Adana,Adana, Adana,Adana,Adana, Adana, Adana, Adana, Adana Adana, Adana, Adana


Bize çokmu uzaktasınız, vaktinizmi yok
Adana dışındamı yaşıyorsunuz arızalı
Notebook, Laptop bilgisayarlarınızı
kargo ile bize yollayınız.
devamı...
Yada Adaptör, batarya gibi yedek parçalaramı
ihtiyacınız var biz size yollayalım

Adana Bilgisayar servisi

Firmamız Özel teknik servis olup Garantiye giren işlemleri yapamamaktadır. Garantisi bitmiş olan veya kullanıcı hatasından dolayı garantiye girmeyen işlemleriniz için hizmet vermektedir.

Bilgisayar kullanıcılarının bir numaralı sorunu Yetkili servislere verilen bilgisayarların ortalama bir ayda ellerine geçmesi, yüksek ücretlerle işlem yapmaları ve karşısında muhatap olamamasıdır.

Bu nedenlerden dolayı gerek ev Ofis ve kurumların tercih sebebi olmaktayız servisimizde bir bilgisayarın Tamirinin ve bakının yapılarak teslim edilmesi aynı gün içerisinde olmaktadır.

Adana bilgisayar servisiniz tercih sebeplerinin başında hızlı olmamız yedek parçaları stoğumuzun olması ve en önemlisi yazılım ve donanım işlerinin çok kısa sürelerde yapılmasıdır.

Adana bilgisayar servisi olarak bayilik ağımızı kurma gayretinde olmakla beraber yakın bir zamanda Adana’nı ve Türkiye nin nerdeyse tüm illerini kapsayan bayilik ağımızıda devreye girmiş olacaktır.

Bilgisayar Servisi Ceyhan

Yetkili olmayan servisimizde garantisi bozulmuş veya garanti dışı kalmış tüm markaların tamirini bakımını ve yedek parçalarını Ceyhan bilgisayar servisimizden temin edebilirsiniz. Bilgisayarlarınızdaki tüm sorunlar için teknik arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bilgisayar servisi Seyhan

Kullandığınız tüm bilgisayarların Pc Notebook ve Laptoplar başta olmak üzere teknik servis hizmetleri ve Yedek parça satışını yapmaktayız. İhtiyaç duyduğunuz tüm Yazılım hatalarına en etkili ve kısa sürelerde çözümler üretilir. Bilgisayarların tüm yedek parçalarının önemli bölümü Adana servisimizde bulunmakta olup hazırda olan parçalarla da işlemleri hızlandırmaktayız.

bilgisayar servisi Adana

Arızalanmış olan bilgisayarlarınız Adana bilgisayar servisimize getirdiğinizde teknik arkadaşlarımızla karşılıklı olarak sorunların ve yapılması gerekenler hakkında detaylı görüşme sağlaya bilirsiniz. Adana bilgisayar servisimizde sadece tamir bakım değil tüm markaların Orjinal Yedek parçalarını da temin edebilirsiniz.