Adana Notebook Tamir Servisi

Laptop Notebook Ram, Bellek değişimi

Notebook laptop Pc Ram Bellek değişimi

Adana Laptop servisimizde Laptop ve Laptopların kullandığı tüm ram modelleri mevcut olup Teknik arkadaşlarımız tarafında 15 dk montajı yapılmaktadır.
Ram alırken Bilgisayarınıza uyumlu olması çok önemlidir her ram her Laptop ve Laptopa olmaz.

RAM neden bu kadar önemli ?

Daha önce de belirttiğimiz üzere, bilgisayarın herhangi bir anda meşgul olduğu programlarla ilgili bilgilere hızlı bir şekilde ulaşması önemlidir. RAM miktarı ne kadar çok olursa, işlemci kullandığı bilgilerin o kadar fazla bir miktarını RAM'e yazabilir ve oradan okuyabilir, bu da bilgisayarınızın performansını arttırır.

Ne kadar RAM'e ihtiyacım var?

RAM ne kadar çok olursa o kadar yüksek performans elde edersiniz. Ancak genel bir prensip olarak, çalıştırmayı planladığınız programların minimum gereksinimlerinin 2 katını satın almak yoluna gidebilirsiniz. Çünkü programlarda belirtilen minimum RAM gereksinimleri, programı en düşük ayarlarla ve en düşük performansla çalıştıracağınız durum için düşünülmüşlerdir. Eğer bilgisayarınızda hızlı çalışmak istiyorsanız, RAM'e yatırım yapmalısınız.

Bellek satın alırken dikkat edilecek hususlar:

Bilgisayarımızın RAM(Random Access Memory) yani bellek kapasitesini artırmak performans artışının en kolay yollarından biridir. Ama RAM alırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var. Birisi bilgisayarımızın ne tür ram desteği olduğunu bilmemiz gerekir. Diğer husus kaç mhz desteği olduğunu öğrenmeliyiz yoksa her an fiyasko ile karşı karşıya gelebiliriz. RAM slotları SD ve EDO ve RAM banklarından oluşmaktadır. Bazı anakartların hem EDO hem de SD RAM‘leri desdekler. İkisini birden anakartında barındıran sistemlerde ufak hatalar olmakta, mesela hem edo ram hem de sd ram desteği olan bilgisayarlarda başlangiçta ram sayım işlemlerinde ram'i yanlış saymaktadır. Çözümü anakart'da bulunan ram slotlarının tekini kullanmaktır.


Bize çokmu uzaktasınız, vaktinizmi yok
Adana dışındamı yaşıyorsunuz arızalı
Notebook, Laptop bilgisayarlarınızı
kargo ile bize yollayınız.
devamı...
Yada Adaptör, batarya gibi yedek parçalaramı
ihtiyacınız var biz size yollayalım
Acer Ram, Bellek Cbox Ram, Bellek
Compaq Ram, Bellek Lenovo Ram, Bellek
Toshiba Ram, Bellek Datron Ram, Bellek
Asus Ram, Bellek Dell Ram, Bellek
Sony Vaio Ram, Bellek Msi Ram, Bellek
Beng Ram, Bellek Hp Ram, Bellek
Casper Ram, Bellek FujitsuRam, Bellek
Lg Ram, Bellek Packard Ram, Bellek
IBM Ram, Bellek Beko Ram, Bellek
Exper Ram, Bellek Arçelik Ram, Bellek
Escort Ram, Bellek Vestel Ram, Bellek
Nec Ram, Bellek Crea Ram, Bellek
Regal Ram, Bellek Aidata Ram, Bellek